مشهد » تعمیر تخصصی انواع لباسشویی و ظرفشویی در مشهد » نکات مهم در خرید لباسشویی خوب

نکات مهم در خرید لباسشویی خوب

خرید لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد

یکی از وسایل که به مرور زمان و به دنبال مدرن شدن زندگی به خانه های ما افزوده شده است، ماشین لباسشویی است که در مدلها و برندهای مختلف در بازار عرضه می شوند و از نظر قیمت لباسشویی هم باید گفت که تنوع قیمت بنا به امکانات آنها متنوع است. در این مطلب از یک مشهد برای شما در مورد خرید ماشین لباسشویی و نکات مهم در این ارتباط مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم.


چگونه ماشین لباسشویی خوب بخریم؟

امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پر کاربردترین وسایل منزل است و بهتر است قبل از خرید به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید .

هنگام خرید ماشین لباسشویی جدید، سه نوع مختلف ماشین لباسشویی برای انتخاب وجود دارد:

ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل) ، ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند.

 


ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی:

در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی ۳ تا ۷ کیلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

ماشین لباسشویی درب از بالا دوقلو

این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.

از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا ۹ کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .

از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.


تعمیر ماشین لباسشویی مشهد

ماشین لباسشویی درب از جلو:

این نوع از ماشین لباسشویی هم تا حدی از آب پر می شوند. شستشوی لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب تمیز انجام می شود. این نوع ماشین لباسشویی هم کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارند.

استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند. به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه‌هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می ‌ماند.

مسلما میزان بودجه ای که شما برای خرید ماشین لباسشویی در نظر می گیرید یکی از عوامل تعیین کننده است اما در عین حال شاید با کم و زیاد کردن مبلغ خرید گزینه بهتری را بدست آورید .

در مورد برند ماشین لباسشویی هم کاملا بستگی به نظر خود شما یا اعتماد شما به برند خاصی دارد ولی مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش که برای دستگاه از طرف شرکت سازنده و یا وارد کننده در نظر گرفته شده اهمیت دارد .مدت زمان ضمانت بیشتر، دلیلی بر بهتر بودن دستگاه نیست، بلکه تضمینی بر اطمینان خرید می باشد .

ماشین لباسشویی به پرمصرف ترین وسیله برقی در ۱۰ سال گذشته تبدیل شده است. اخیرا برخی از تولید کنندگان برای مطابقت با استاندارد های مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاهها در نظر گرفته اند که باعث شستشوی اقتصادی با مصرف کمتر انرژی را می شوند .

يك لكه گيري مقدماتي لباسها ، در اغلب موارد كمك مي كند تا ماشين لباسشويي در برنامه هاي با آب سرد به خوبي لباسها را پاك و تميز بشويد ، اگر فيلتر ماشين لباسشويي در سيكل شستشو تميز نمي شود بعدازهر بار استفاده آن را تميز كنيد و سالي يك بار فيلترهاي آب گرم و سرد را كه در پشت ماشين قرار دارند تميز كنيد.

نظافت عمومي ماشين به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد آن كمك مي كند.
براي صرفه جويي در مصرف برق و همچنين آب بهتر است صبر كنيد تالباسهايي كه بايد شسته شوند به حدي برسند كه ظرفيت ماشين تكميل شود سپس ماشين را در حداقل دماي مناسب ومورد لزوم تنظيم كنيد تا از مصرف بيش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگيري گردد.

به هيچ وجه از ماشين لباسشويي در ساعات اوج مصرف استفاده نكنيد روزهاي تعطيل وساعتهاي اوليه صبح بهترين اوقات براي روشن كردن ماشين لباسشويي است. اگر امكان خشك كردن لباسها در هواي آزاد وجود دارد مي توان از برنامه خشك كن ماشين استفاده نكرد. ماشین‌ های با درب از جلو بسیار کمتر از انواع ماشین‌های با درب از بالا آب مصرف می‌نمایند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه ۰٫۳۳ بقیه آب مصرف می‌نمایند. لذا از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل نمایید.

راهنمایی خرید لباسشویی


از جمله نکاتی که باید در مورد لباسشویی بدانیم :

۱- دوشاخه را به پریز مستقل وصل کنیم

۲- به اندازه ای داخل جاپودری پودر بریزید که هنگام کار کردن کل فضای داخل لباسشویی را کف فرا نگیرد

۳- لباسها را به لحاظ جنس و رنگ و میزان کثیفی تفکیک کنید

۴- بسته به سایز لباسشویی و حجم لباس خیسی که میزان آن بر روی لباسشوییها حک شده لباس بریزید ( مثلا لباسشویی ۷ کیلویی : یعنی ۷ کیلو لباس خیس )

۵- قبل از ریختن لباسها ، جیبها را خالی و زیپها را ببندید و لباسهای مجلسی را در لباسشویی درب از جلو نشویی

۶- پس از اتمام کار لباسها را به آهستگی در آورید تا نوار دور درب را پاره نکنید

۷- هر چند هفته یک بار نوار دور درب و پرز گیر را باز و کثیفیها و آشغالهای موجود در آن را تمیز نمایید

۸- برای تمیز کردن دیگ باید ماشین خالی از لباس باشد سپس ماده ضد رسوب بریزید (یا همان جرمگیر)و سپس دستگاه را روی یک برنامه با دمای بالا استارت کنید

۹-برای جلوگیری از لرزش در روی کفه های چوب باید زیر پایه های دستگاه را با واشرهای لاستیکی به زخامت ۱٫۵ سانت پر کرد

۱۰ -برای سطوح سرامیکی و لغزنده از ( ( سر بس )= نوعی چسب که به کفهای سرامیک چسبیده می شود ) استفاده کنید

۱۱ -در لباسشویی لباسها را به ۴ طریق جداگانه می توانید بشویید

بر اساس میزان چرک بودن
بر اساس رنگ بندی ( تیره و روشن و معمولی )
بر اساس کرک پس دادن و پشمی بودن یا پرز ندادن
دمای شستشو

۱۲ – لباسها را به طور مخلوط بریزید و لباسهای سنگین حداکثر نیمی از لباسها را تشکیل دهد

۱۳- از خالی بودن جیبها اطمینان حاصل نمایید

بهتر است تمامی زیپها و دکمه ها و گیر ه های لباس را ببندید تا به مابقی لباسها آسیبی نزند

۱۴ – قسمتهایی از لباس که لکه بیشتری دارد را همان ابتدا به مواد شوینده آغشته کنید ( مثل یقه ها و سر آستین )

۱۵ – پیش از نخستین شستشو دستگاه را روی برنامه کتان ۶۰ درجه خالی استارت کنید تا مواد باقی مانده از آزمایشات کارخانه تخلیه شود

۱۶ – کتان ۶۰ درجه و اینتنسیو بهترین و اقتصادی ترین شستشو را دارند

۱۷ – دور خشک کن بر اساس نوع لباسها متفاوت است ( مثلا پشمی ۴۰۰ و پنبه ای ۱۰۰۰ )

۱۸ – برای لغو عملکرد تاخیر زمان دکمه power را یکبار بزنید

۱۹ -اگر برنامه ۴ دقیقه روی حالت مکث باشد دستگاه خاموش می شود

Time delay20 : زمان پایان برنامه را نشان می دهد ( power – برنامه – تایم دیلی – استارت )

۲۱- در برنامه های پنبه ای و، پنبه ای کم مصرف ترکیبی ، سبک ، پر ، ضد حساسیت و ضد چروک امکان بخار شویی وجود دارد ، لباسهایی که به راحتی تغییر رنگ می دهند را نباید با این برنامه استارت کرد و برنامه ضد چروک همواره با بخار شویی انجام می شود

۲۲ – برای کاهش زمان برنامه شستشو می توان از time save استفاده کرد

۲۳ – اگر میزان لکه های روی لباسها زیاد یا معمولی باشد می توانید از intensive استفاده کنید

۲۴ – اگر فقط بخواهید آبکشی کنید ( power – برنامه را انتخاب کنید – دکمه option را بزنید ( rinse+ spine ) ظاهر می شود – start (

۲۵ – اگر فقط خشک کن بخواهید می توانید ( power – دور خشک کن – استارت ) اگر NO spin را بزنید درام کمی می چرخد و به برنامه شستشوی سریع می رود

Rinse hold پس از پایان مرحله آبکشی یک بار دیگر روی مرحله آبکشی می رود و تا دوباره دکمه فشار داده نشود روی همین حالت می ماند

Normal hold وقتی مرحله آبکشی تمام شود تا دوباره rinse فشرده نشود روی همین حالت می ماند

۲۶ – ضد چروک : power – refresh – دکمه steam refresh را چندین بار فشار دهید تا گزینه مورد نظرتان بیاید – start برای عملکرد بهتر حداکثر ۳ لباس قرار دهید ( ضمنا بعد پایان برنامه ۳۰ دقیقه درام به آهستگی می چرخد تا لباس چروک نشود و شما در این مدت می توانید با فشار هر دکمه ای عملکرد را متوقف و لباسها را خارج کنید )

۲۷ – قفل کودک : فقط در هنگام شستشو قابل تنظیم است و پس از قفل شدن فقط دکمه پاور عمل می کند اما با خاموش شدن قفل کودک ریست نمی شود و حتما باید مجددا خودتان دستگاه را از این حالت در بیاورید ( نگه داشتن دکمه های قفل کودک )

۲۸ – پس از اتمام کار درب دستگاه را باز و گسکت و شیشه را خشک کنید

۲۹ – اگر مواد نرم کننده زیاد وارد سیکل شود ، روی لباسها لک می افتد ( مواد نرم کننده اگر زیاد در دستگاه بمانند به دستگاه آسیب می زنند ) ( حداکثر ۲ روز ) نرم کننده به طور خودکار در آخرین دور شستشو به سیکل اضافه می شود و نرم کننده ها را به طور مستقیم روی لباسها نریزید

۳۰ – ( در صورت زیاد ریختن پودر به موتور دستگاه نیز فشار می آید )

۳۱ – در صورتی که فورا قصد شستشوی لباسها را دارید می توانید از مایع شستشو استفاده کنید
در غیر اینصورت ( مثل : time delay – pre wash )حتما از پودر استفاده کنید
( چرا که که مایع پس از مدتی سفت و خشک می شود )

۳۲ – از سفت شدن مواد شوینده در جاپودری جلوگیری کنید – چرا که این امر موجب عدم آبرسانی صحیح و تولید بوی نامطبوع
می شود

۳۳ – اگر درام را به چهار قسمت تقسیم کنیم ، بهتر است ۳/۴ درام را از لباس پر کنید و حد اقل لباس در ماشین تا نصف درام است

۳۴ – در مواردی که سختی آب منطقه بالاست می توان برای کاهش مواد شوینده از سختی گیر (کالگون ) استفاده کنید – قرص سختی گیر را در درام قرار و روی آن لباسهایتان را بریزید ( میزان قرص را بسته به توصیه کارخانه انتخاب کنید )

۳۵ – فیلتر تخلیه ( در زیر دستگاه ) هر چند وقت یکبار تمیز شود

۳۶ – کشوی جاپودری را در آورده و هر چند وقت یکبار بشویید ( زیر جاپودری نیز به همین شکل )


شماره تلفن تعمیرکار لباسشویی در مشهد

برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved