مشهد » مکان های دیدنی مشهد » جاذبه های گردشگری سد کارده مشهد

جاذبه های گردشگری سد کارده مشهد

عکس سد کارده

در سفر به مشهد یک سفر زیارتی است می توان جاذبه های تاریخی مشهد و همینطور جاذبه های طبیعی مشهد را مورد بازدید قرار داد و از دیدن آنها لذت برد. مثلا سد کارده یکی از جاذبه های طبیعی شهر مشهد به شمار می رود که ما در این مطلب از یک مشهد در مورد سد کارده مطالبی را گردآوری کرده ایم و همینطور عکس های سد کارده را هم گردآوری کرده ایم. امیدواریم شما هم در زمان اقامت در شهر مشهد از آن دیدن کنید.


در مورد سد کارده در مشهد بیشتر بدانید

رودخانه و سد کارده در اطراف خود مناظر شگفت انگیز و بدیعی خلق کرده اند ، مسیر دسترسی به این منطقه گردشگاهی از انتهای خیابان خواجه‌ربیع ممکن می‌باشد.

تاریخچه سد کارده

رودخانه سد کارده با آب دائمی و مناظر زیبای کوهستانی و مجموعه تفریحی دنیای آبی در ساحل سد، یکی از بهترین تفریحگاه‌های خوش آب و هوای مشهد می‌باشد. این سد در فاصله ۴۴ کیلومتری مشهد قرار دارد و در اطراف خود مناظر شگفت انگیز و جدید خلق کرده است. گنجایش دریاچه پشت سد کارده حدوداً ۵/۳۱ میلیون متر مکعب است که بخشی از آب منطقه را تأمین می کند.


عکس های سد کارده , سد کارده در مشهد

در ۴۸ کیلومتری جاده مشهد به کلات روی رودخانه کارده سدی بتنی به چشم میخورد که ۳۶ میلیون متر ظرفیت مکعبی دارد و جزو گردشگاههای آبی مشهد به شمار می آید. گنجایش دریاچه پشت سد کارده حدوداً ۵/۳۱ میلیون متر مکعب است که بخشی از آب منطقه را تأمین می‌کند.این سازه از نوع بتونی دو قوسی متقارن با ارتفاع ۶۷ متر و طول تاج آن ۱۴۴ متر است که توانایی ذخیره ۴۴ میلیون متر مکعب آب را دارد. رودخانه کارده با جریان دایمی و مناظر بسیار زیبای چشم‌نواز کوهستانی یکی از زیباترین تفریحگاه‌ های مشهد به شمار می‌آید. در این مکان تسهیلاتی از جمله محل استراحت موقتی، سکو، فروشگاه و… برای زائرین و مسافران و شهروندان در نظر گرفته شده است.


سد کارده,سد کارده در مشهد

رودخانه کارده یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های دائمی استان خراسان رضوی است که بخش عمده ای از آب شرب و کشاورزی شهر مشهد را تامین می‌کند. این رودخانه از دو چشمه کارستی در شمال حوضه آبریز رودخانه کارده سرچشمه می‌گیرد و پس از عبور از روستاهای خرکت، مارشک، جنگ، پنج منه، آل و کارده به سد می‌ریزد.
گردشگران با سفر به این منطقه علاوه بر لذت بردن از سد و رودخانه میتوانند از باغ‌های روستا نیز دیدن کنند.


آدرس سد کارده در مشهد

مکان های دیدنی مشهد

غار مغان در مشهد

پارک کوهسنگی در مشهد

آرامگاه فردوسی

پارک وکیل آباد مشهد

امتیاز 4.67 ( 6 رای )
برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved