مشهد » راهنمای سفر به مشهد » خرید از بازار رضا در مشهد + قدمت تاریخی

خرید از بازار رضا در مشهد + قدمت تاریخی

بازار رضا,آدرس بازار رضای مشهد

یکی از مراکز خرید مهم مشهد بازار رضا است که ضمن اینکه محل خوبی برای خرید سوغاتی های مشهد است، یک بنای تاریخی است که ریشه در سالهای دور دارد. ما در این مطلب از یک مشهد برای شما در مورد این بازار مهم مشهد مطالبی را منتشر کرده ایم.


آشنایی با بازار رضا در مشهد

بازار رضا در ضلع شرقی خیابان امام رضا (ع) حد فاصل میدان بیت المقدس و۱۷ شهریور شهر مشهد مقدس واقع شده و از مهم‌ترین مراکز خرید زائرین و گردشگران به شمار می‌ آید. همزمان با تخریب اطراف حرم مطهر و بخشی از بازار بزرگ مشهد که در سال ۱۳۵۴ انجام گرفت، این بازار برای جایگزین نمودن کسبه با طرح و نقشه‌ای ملهم از اجزا و عناصر معماری اسلامی بنیان گردید. ابتدای این بازار از فلکه بیت‌ المقدس آغاز شده و به میدان ۱۷ شهریور منتهی می‌شود.


بازار رضا,آدرس بازار رضای مشهد

وضعیت بنای بازار رضای مشهد

بازار رضا در ۲ طبقه همکف و فوقانی با طول ۹۶۰ متر و عرض ۳۳ متر با ۱۷۱۱ واحد تجاری ایجاد شده و شامل تاسیسات، انتظامات، آبخوری، اطلاعات، ‌نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی می‌باشد.

در طبقه دوم آن کارگاه‌های کوچک صنایع دستی، طلاکاری، فیروزه تراشی و گلدوزی ایجاد شده است. همچنین ۶ سیستم پله برقی در فضای داخلی آن برای سهولت دسترسی به طبقه فوقانی تعبیه شده است.

هر بازار با وجود ۷ هشتی در ۲ طبقه همکف شامل ۱۰۰ باب مغازه و طبقه اول دارای ۱۲۰ مغازه است. این مرکز خرید دارای انواع سوغاتی‌ های مشهد و مایحتاج زائرین از قبیل انگشتر فیروزه، انواع عقیق، عطریات، زعفران، نبات، مهر و سجاده، تسبیح، پوشاک و شیرینی‌جات می‌باشد که به دلیل نزدیکی به مجموعه حرم مطهر رضوی مورد اقبال و توجه گردشگران قرار دارد.


پارک آبی های مشهد

شهربازی های شهر مشهد

مجتمع تجاری زیست خاور مشهد

مراکز خرید در مشهد

نقشه شهر مشهد

امتیاز 4.55 ( 11 رای )
برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved