مشهد » اخبار شهر مشهد » گرد و خاک در مشهد

گرد و خاک در مشهد

آلودگی هوا در شهر مشهد , گرد و خاک در مشهد ، آماده باش آتش نشانی

عادت کرده بودیم تا گرد و خاک را بیشتر در جنوب کشور تماشا کنیم اما این بار آلودگی هوا و گرد و خاک به شهر مشهد رسید و باعث ایجاد وضعیت هشدار و آماده باش آتش نشان ها شد. که در ادامه شما رو به جزییات بیشتر از گرد و خاک در مشهد مطلع خواهیم ساخت.
به گزارش یک مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا، مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه« با وزش باد و ایجاد گردوخاک شدید، شاخص کیفیت هوای مشهد به وضعیت هشدار رسیده است»، اظهار کرد: با استقرار هسته ناپایدار در شمال و شمال شرق کشور و نفوذ پایه‌های آن بر روی شهر مشهد، شاهد وزش باد شدید با سرعت ۲۸ کیلومتر بر ساعت در شهر مشهد هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به قرارگیری در انتهای فصل خشک، عدم بارندگی و خشکی سطح زمین وزش بادهای بالاتر از ۴ متر بر ثانیه قابلیت تولید گرد و غبار را دارا هستند، این پدیده باعث انتشار گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا شده است.

پذیرا تصریح کرد: بر اساس گزارش کیفیت هوای مشهد در ساعت ۱۲ ظهر، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌های الهیه ۲۲۸، آوینی ۳۷۵ و امامیه بالاتر از ۵۰۰ است، همچنین در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های خیام شمالی ۳۰۰، خاقانی ۳۱۵، مفتح ۲۲۴، سمزقند بالای ۵۰۰، سرافرازان ۴۴۵ و کریمی بالای ۵۰۰ است.

مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: انتظار داریم در ساعات آینده از شدت وزش باد کاسته و کیفیت هوا بهبود پیدا کند، با این حال پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا کماکان در وضعیت هشدار قرار داشته باشد.

همچنین حسن جعفری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از آماده‌باش ۴۹ ایستگاه آتش نشانی در مشهد در پی وقوع طوفان گردوخاک خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در خصوص شدت وزش باد، ۵۰۰ نیروی آتش‌نشانی با آمادگی کامل در ایستگاه‌ها فعال هستند.

وی تصریح کرد: تاکنون هیچ حادثه‌ای بر اثر وقوع طوفان گرد و خاک در سطح شهر رخ نداده است، اما نیروهای امدادی برای خدمت‌رسانی به شهروندان در صورت بروز حوادث احتمالی آمادگی دارند.

آماده باش آتش نشانی به خاطر آلودگی هوا و گرد و خاک در مشهد

امتیاز 4.27 ( 11 رای )
برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved