مشهد » آداب و رسوم و فرهنگ مردم مشهد

آداب و رسوم و فرهنگ مردم مشهد

لیست کامل صنایع دستی مشهد

خرید سوغات محلی مشهد,بهترین سوغات مشهد

برای هر فردی سفر رفتن دارای لذت های خاص خود است که در طی سفر با آداب و رسوم آن شهر و شهرهای مسیر آشنا شده و می توان صنایع دستی آنها را هم خریداری کرد. یکی از شهرهای مهم در ایران که مقصد سفر بسیاری از ایرانیان است، شهر مشهد است که ما در این مطلب از ۱ مشهد برای شما در مورد صنایع دستی مشهد مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم. در ادامه برای شما بهترین صنایع دستی هنرمندان مشهد مقدس که عبارتند از : پوستین دوزی، گلیم بافی، نمد بافی، فرش، فیروزه تراشی، هرکاره تراشی، آینه کاری و سماور سازی را توضیح میدهم.

ادامه مطلب

معرفی مشاهیر مشهد و خراسان

مشاهیر مشهد,بزرگان و مشاهیر مشهد

کشور ایران دارای افراد صاحب نام زیادی است که در سراسر کشور بنا به محل تولد و محل زندگی شان پخش شده اند و هر کدام هم دارای سوابق و زندگینامه خاصی هستند. در این مطلب از یک مشهد برای شما لیست کامل مشاهیر شهر مشهد را گردآوری و منتشر کرده ایم در این لیست نام افراد مشهدی معروف در دوران معاصر را هم می توانید ببینید.

ادامه مطلب

معرفی کامل لهجه مشهدی (اصطلاحات، کلمات و…)

لهجه مشهدی,گویش مشهدی

در شمال، جنوب، غرب و شرق کشور ما ایران اقلیت های قومی متفاوتی زندگی می کنند که هر کدام هم دارای لهجه های خاص خود هستند؛ از جمله در شمال شرق ایران و در استان خراسان لهجه های زیادی وجود دارد، منجمله لهجه مشهدی که ما در این مطلب از یک مشهد به طور کامل در مورد لهجه مردم مشهد برای شما اطلاعاتی را منتشر کرده ایم.

ادامه مطلب

لیست کامل سوغاتی های مشهد

مراکز خرید سوغات مشهد,معروف ترین سوغات مشهد

به طور معمول در بین ما ایرانیان خریدن سوغات در زمان بازگشت از سفر یک رسم و آیین پسندیده است که اغلب در سفر به شهرهای مذهبی از جمله در سفر به مشهد هم کار خریدن سوغات انجام می شود. در هر شهری از ایران یک یا چندین مورد به عنوان سوغات مطرح هستند، مثلا زعفران مشهد، زیره کرمان و… که ما در این مطلب از یک مشهد در مورد خردی سوغاتی مشهد مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم تا معروف ترین سوغات مشهد آشنا شوید.

ادامه مطلب

معروف ترین ضرب المثل های مشهدی

معنی ضرب المثل های مشهد,ضرب المثل های جالب مشهد

در ایران به جهت اینکه از اقلیت های قومی زیادی شکل گرفته و هر کدام هم دارای گویش خاص خود هستند، در هر منطقه ای از آن نوع یا انواعی از ضرب المثل رواج دارد که مختص مردم انجا هستند. مثلا ضرب المثل های مشهدی یکی از این تنوعات هستند که در ادامه جالب ترین ضرب المثل های مشهدی را می توانید بخوانید.

ادامه مطلب

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved