مشهد » مکان های دیدنی مشهد » جاذبه های باغ وحش وکیل‌ آباد مشهد + عکس

جاذبه های باغ وحش وکیل‌ آباد مشهد + عکس

تصاویر باغ وحش وکیل‌آباد,آدرس باغ وحش وکیل‌آباد

برای آن دسته از عزیزانی که به شهر مشهد سفر می کنند و می خواهند تا فرزندان شان از جاذبه های طبیعی و از جاهای دیدنی این شهر مذهبی هم دیدن کنند، در این مطلب از یک مشهد در مورد باغ وحش وکیل‌ آباد مشهد مطالبی را منتشر کرده ایم و در ضمن شما در این مطلب آدرس باغ وحش وکیل‌آباد و همینطور عکس های باغ وحش وکیل‌ آباد را هم می توانید مشاهده کنید.

در مورد باغ‌ وحش وکیل‌ آباد مشهد بیشتر بدانید

در جنوب غربی مشهد و هم جوار با پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحش مشهد قرار دارد. در این باغ وحش از انواع گونه‌های حیوانی نگهداری می‌شود. با همه عشق و علاقه ای که مسئولین باغ وحش دارند اما نبود امکانات و عدم حمایت مسئولین شهر مشهد جای تاسف دارد. پیشینه تأسیس اولین باغ وحش شهر مشهد به سال ۱۳۳۹ش می‌رسد که محل آن در محدوده خواجه‌ربیع فعلی قرار داشت. با ایجاد شرکت باغ‌ وحش وکیل‌ آباد در سال ۱۳۵۹ش مشهد شاهد ایجاد دوباره باغ‌وحش در ورودی پارک جنگلی وکیل‌آباد در زمینی به وسعت چهار هکتار بود. این مکان بزرگترین باغ‌وحش ایران است و بیشترین حیوانات و گونه‌های جانوری را دارد.


ویژگی‌های باغ وحش وکیل‌ آباد

باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی می‌باشد. این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار و علف‌خوار، آبزی، خزنده و پرندگانی از جمله می‌توان به شیر، ببر، خرس، خوک، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه و… می‌باشد. گفتنی است که در این باغ وحش برخی حیوانات در حال انقراض و برخی حیوانات بسیار کمیاب همچون ببشیر (گونه‌ای جدید حاصل جفت‌گیری ببر نر و شیر ماده) نیز یافت می‌شوند.

ببر بنگال، ببر اندونزی، تیزشاخ سفید، قوچ و میش آئوراد، تمساح، لاما (شبیه شتر)، پلنگ آفریقا، سیاه‌گوش از جمله حیواناتی هستند که منحصراً در این مجموعه نگهداری می‌ شوند.

طبق آمار مجموعه باغ وحش مشهد ۱۲۵ گونه جانوری شامل ۴۹ گونه پرندگان، ۶۱ گونه پستانداران و جوندگان، ۵ گونه خزندگان و ۱۰ گونه آبزیان وجود دارند که جمعاً تعداد آنها به ۸۱۲ عدد می‌رسد. تکثیر گونه‌های درحال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت‌ های مهم در باغ وحش مشهد محسوب می‌شود.


عکس های باغ وحش وکیل‌ آباد در مشهد

تصاویر باغ وحش وکیل‌آباد,آدرس باغ وحش وکیل‌آباد

باغ وحش وکیل آباد در مشهد,بلیت باغ وحش وکیل آباد در مشهد

عکس های باغ وحش وکیل‌ آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد در مشهد,بلیت باغ وحش وکیل آباد در مشهد


باغ گیاه شناسی در مشهد

آدرس غار مغان در مشهد

پارک کوهسنگی در مشهد

معرفی پارک وکیل آباد مشهد

امتیاز 4.40 ( 10 رای )
برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved