مشهد » مکان های دیدنی مشهد » جاذبه های پارک وکیل آباد مشهد + آدرس و عکس

جاذبه های پارک وکیل آباد مشهد + آدرس و عکس

آدرس پارک وکیل آباد مشهد ,باغ وحش پارک وکیل آباد مشهد

اگر اهل پارک رفتن هستید و دوست دارید در مسافرتهای خود هم به پارک بروید، با ما در این مطلب از یک مشهد همراه باشید تا در مورد پارک وکیل آباد مشهد اطلاعاتی به دست اورید؛ پیشنهاد می کنیم در سفر به مشهد حتما به پارک جنگلی وکیل آباد بروید و لحظات نابی را در کنار خانواده تان سپری کنید. در ادامه عکس های پارک وکیل آباد مشهد را هم منتشر کرده ایم.

جاذبه های گردشگری پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد از زمان وقف آن توسط حسین ملک مالک این باغ در سال چهل و هشت از تفریحگاه‌های مهم مشهد به شمار می‌رود. پارک جنگلی وکیل آباد پارکی خوش آب و هوا و خوش منظره دارای رودخانه‌های فصلی بوده و آب درختان آن توسط قنات وکیل آباد تامین می‌شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است. مساحت پارک وکیل آباد مشهد که در قدیم به باغ وکیل نیز مشهور بوده است، بیش از ۷۰ هکتار می‌باشد و جزء ییلاقات عمومی شهر مشهد محسوب می‌شود که در فاصله ۸ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است. پارک جنگلی وکیل آباد با واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا و معروف طرقبه و با امکاناتی که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است از جمله بوفه و رستوران، تاسسیات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود. شهربازی کوهستان پارک شادی مشهد و باغ وحش مشهد هم در نزدیکی این پارک واقع شده‌اند. پروژهای دیگری نیز در این پارک در دست اقدام وجود دارد. برای رسیدن به پارک جنگلی وکیل آباد می‌توانید از قطارشهری مشهد استفاده کنید.

آدرس: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد


در مورد پارک وکیل آباد مشهد بیشتر بدانید

پارک جنگلی وکیل آباد که از گردشگاه های قدیمی مشهد است، در انتهای بلوار وکیل اباد قرار گرفته. این پارک با انبوهی از درختان کاج، چنار و تبریزی درون دره ای باصفاو خوش آب و هوا جای دارد و نهر های متعددی در ان جاری است که از قنات های وکیل اباد آب می گیرند. در بالادست پارک وکیل اباد باغ وحشی نیز وجود دارد که در آن انواع پستانداران، پرندگان، چرندگان و خزندگان نگداری می شوند. باغ وحش وکیل اباد همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان استو بازدید از آن تنها با خرید بلیت امکان پذیر است. برای بازدید از این مجموعه می توانید از تاکسی تلفنی مشهد یا تاکسی های مقابل بازار رضا ا پارك جنگلي وكيل آباد

یکی از پارک های وسیع و قدیمی مشهد پارک جنگلی وکیل آباد است که در جنوب غربی مشهد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شد، درسال ۱۳۴۸ ش. توسط مالک آن، خامه حسین آقای ملک ، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار شد و هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه ۹ می باشد.پارک وکیل آباد که دارای ۲۵۹۶۵۹ متر مربع مساحت است با آب قنات آبیاری می شود. این پارک قدیمی با پستی و بلندی های طبیعی و درختان کاج و چنار از گذشته های دور به عنوان یکی از مراکز ییلاقی حاشیه

در جنوب غربی مشهد و هم جوار با پارک جنگلی وکیل آباد ، باغ وحش وکیل آباد ، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی قرار دارد . این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار ، علف خوار ، آبزی ، خزنده و پرندگان مختلف است.


عکس های پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

آدرس پارک وکیل آباد مشهد ,باغ وحش پارک وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی در مشهد,پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

تصاویر پارک وکیل آباد مشهد از جاذبه های گردشگری شهر مشهد

پارک جنگلی در مشهد,پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

پارک وکیل آباد شهر مشهد


پارک آبی های شهر مشهد

آدرس مراکز خرید در مشهد

شهربازی های مشهد

پارک کوهسنگی در مشهد

پارک ملت شهر مشهد

معرفی آرامگاه فردوسی

امتیاز 4.60 ( 10 رای )
برچسب ها :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی ♥

Copyright 1Mashhad.ir © 2017 - Allrights Reserved